ЧЕРНІВЦІ | Ринок оренди торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.

Інформаційним партнером проекту RealtyStory у м. Чернівці є агентство нерухомості «Власний дім».

Ріелтори АН «Власний дім» відмічають істотну активізацію ринку оренди торгових приміщень м. Чернівці у 2-3 кварталі 2016 р. Якщо ще в середині 2015 р. було достатньо пропозицій як в центрі міста, так і за його межами, то станом на 3 кв. 2016 р. вакантність фактично знизилася до нуля. Пропозиції до оренди торгівельних площ у найбільш прохідних місцях практично відсутні.

В умовах зростання попиту, як з боку локальних, так і національних торгівельних мереж, орендні ставки у Чернівцях з початку 2016 р. в найбільш привабливих для орендарів локаціях зросли до 30-40%. Найбільшим попитом у місті користувалися комерційні приміщення площею від 60 до 80 кв.м.
У м. Чернівці можна умовно виділити два субринки комерційної нерухомості:
  • стара (історична) частина міста
  • нова частина

Історична частина міста

Основний попит на оренду торгових площ зосереджений у центральній частині Чернівців.

Забудова історичної частини міста представлена старими будинками, що обумовлює специфіку ціноутворення для приміщень стріт-рітейлу:
  • обмежена кількість місць для паркування;
  • складність під’їзду автомобільним транспортом; система вулиць з одностороннім рухом; значна різниця пішохідного трафіку на поряд розташованих вулицях;
  • обмежена кількість приміщень площею більше 50 кв.м;
  • значна частина об’єктів не має вітрин;
  • дефіцит приміщень з достатніми електричними потужностями.

Під впливом наведених чинників, вартість оренди торгових приміщень в історичній частині міста коливається у досить широких межах 150-550 грн./кв.м, в окремих випадках сягаючи 750 грн./кв.м (переважно для невеликих приміщень).

Головною пішохідною вулицею Чернівців є вул. О. Кобилянської, яка бере свій початок від Центральної площі (Ратуша). Тут розташовані кафе, кав’ярні, магазини ювелірних виробів, брендового одягу і взуття, банківські відділення, аптеки тощо.

Найвищим автомобільним та пішохідним трафіком характеризується вул. Головна, що робить її найбільш привабливою для рітейлерів.

Вартість оренди торгових приміщень у місцях з найбільш активним пішохідним трафіком складає в середньому 400-550 грн./кв.м, для невеликих об’єктів 20-30 кв.м – сягає 750 грн./кв.м.
На другорядних вулицях історичної частини міста, де пішохідні потоки менш інтенсивні, ціна оренди у середньому складає 150 -350 грн./кв.м.

Нова частина міста

У новій частині м. Чернівці експерти агенства нерухомості «Власний дім» виділяють декілька основних транспортних коридорів з інтенсивними транспортними потоками, які поєднують житлові масиви з центральною частиною міста: просп. Незалежності, вул. Комарова, вул. Героїв Майдану, вул. Небесної сотні. Торгові приміщення тут користуються попитом для розміщення продуктових магазинів, аптек, магазинів drogery, секонд-хенд, перукарень тощо. Середні орендні ставки для площ близько 100 кв.м. у житлових масивах складають 150-200 грн./кв.м, у найбільш прохідних місцях сягаючи 300-350 грн./кв.м.
ЧЕРНІВЦІ | Ринок оренди торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.