ІВАНО-ФРАНКІВСЬК | Огляд ринку оренди і продажу торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.

нформаційним партнером проекту RealtyStory у м. Івано-Франківськ є агентство нерухомості «Ріелтор», що спеціалізується на оренді та продажу комерційної нерухомості у місті.

Згідно з даними Ігоря Михайлюка, експерта АН «Ріелтор», у 2-му кварталі 2016 г. попит на оренду торгових приміщень в Івано-Франківську істотно активувався. На кінець 3-го кварталу вакантність у сегменті стріт-рітейлу була на мінімальному рівні. Поширеною є ситуація, коли нові орендарі, у випадку зацікавленості у певній локації, готові платити значно вищу орендну плату, щоб мотивувати власника приміщень розірвати договір з існуючим орендарем.

Попит на оренду торгових площ переважно формують заклади громадського харчування (кав’ярні, кафе, ресторани), магазини одягу, мобільного зв’язку, побутової хімії (drogery), секонд-хенд.

В Івано-Франківську найбільш затребувані комерційні приміщення площею від 20 до 50 кв.м.
Основний попит на оренду торгівельних площ зосереджений у центрі міста, який умовно обмежується вул. Незалежності, вул. Новгородською, вул. Дністровською, вул. І. Франка.
Центральна частина міста

Історична частина Івано-Франківська представлена старою забудовою, що обумовлює специфіку пропозиції розташованих тут торгівельних площ:
 • обмежена кількість приміщень площею більше 50 кв.м;
 • значна частина приміщень не має вітрин;
 • дефіцит приміщень з достатніми електричними потужностями (зокрема, для розміщення закладів громадського харчування).

Орендні ставки в Івано-ФранківськуНайбільш популярні серед орендарів вул. Незалежності (головна пішохідна вулиця міста), район Ратуші (вул. Галицька, площа Ринок, вул. Шеремети) тощо. Вартість оренди торгових приміщень площею близько 100 кв.м у місцях з найбільш активним пішохідним трафіком складає в середньому 500 грн./кв.м, для невеликих об’єктів 20-30 кв.м – сягає 1 000-1 200 грн./кв.м.

Пішохідні потоки на другорядних вулицях центрального ядра міста менш інтенсивні. Ціна оренди приміщень, відповідно, тут нижча та у середньому складає 250 -350 грн./кв.м.

Житлові масиви

Вартість оренди торгівельних площ з хорошим місцем розташування у житлових масивах у середньому складає 150-200 грн./кв.м.

Можна виділити декілька локацій підвищеної концентрації пішоходів у периферійній частині міста, які приваблюють рітейлерів:
 • ж/м БАМ – кінець вул. І. Мазепи, розташування трьох торгівельних центрів та приміського автовокзалу;
 • перетин вул. Івасюка та вул. Миколайчука – розташування гіпермаркету «Епіцентр» та ТЦ «Арсен».

Орендні ставки

Спеціалісти АН «Ріелтор» виділяють наступні діапазони ціни оренди торгових приміщень площею близько 100 кв. м в Івано-Франківську у залежності від їх місця розташування:

 • «5»: 400-500 грн./кв.м.
 • «4»: 250-350 грн./кв.м
 • «3»: 150 -200 грн./кв.м.
 • «2»: до 100 грн./кв.м.

Місце розташування оцінюється за 5-ти бальною системою: оцінка «5» відповідає топовим місцям у місті з найбільш інтенсивним пішохідним трафіком, «2» — переважно нефасадне розташування, інтенсивність пішохідних потоків низька.

Ринок продажу

Активність ринку продажу торгових приміщень в місті Івано-Франківськ досить низька. Поясненням цьому є декілька взаємопов’язаних причин:
 • небажання власників продавати дохідну нерухомість в умовах обмежених альтернатив інвестування отриманих від продажу коштів;
 • істотний розрив між цінами пропозицій та очікуваннями покупців, який сягає у середньому 30-50%.
Переважна частка запитів на купівлю комерційної нерухомості в Івано-Франківську знаходиться у межах $50-70 тис. Очікувана окупність інвестицій для якісних приміщень з хорошим місцем розташування складає 10-12 років.
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК | Огляд ринку оренди і продажу торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.