ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ | Ринок оренди торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.

Інформаційним партнером проекту RealtyStory у м. Хмельницький є агентство нерухомості «Бізнес Центр», що спеціалізується на оренді та продажу комерційної нерухомості у місті.

Особливістю ринку торгових приміщень Хмельницького є наявність значної кількості малоформатних торгівельних центрів, які доповнюють сегмент стріт-рітейлу пропозицією торгівельних площ для малого та середнього бізнесу. До уваги не приймається оптовий речовий ринок «Хмельницький», зона охоплення якого виходить далеко за межі міста та включає всю західну, центральну та часткового південну частину України.

У поточних економічних умовах рієлтори відмічають перенасиченість ринку Хмельницького торговими приміщеннями. В той же час спостерігається дефіцит пропозиції до оренди якісних площ у найбільш прохідних місцях.

Ринок стріт-рітейлу міста поділяється на два субринки, що є класичним для населених пунктів подібного розміру:
  • центральна частина
  • житлові масиви

Попит

До 80% угод оренди у 2016 р. припадало на торгові приміщення площею 60-90 кв.м. Найбільшим попитом користувалися об’єкти із місячною орендною платою до 20 000 грн.

Попит на оренду приміщень стріт-рітейлу в Хмельницькому у 1-3 кварталі 2016 р. формували аптечні мережі, заклади громадського харчування (кафе різноманітного формату, кав’ярні), магазини сегменту drogery, секонд-хенд, ломбарди.

Орендні ставки, вакантність

Протягом 2016 р. вакантність торгових площ у порівнянні з 2015 р. істотно знизилася. На ринку відмічається дефіцит приміщень, розташованих у найбільш прохідних місцях. Це призвело до незначного зростання вартості орендної плати, яке в середньому склало до 10%.

Центральная частина
Арендные ставки в Хмельницком

Центральна частина Хмельницького орієнтовно обмежується вулицями Кам’янецькою, Прибузькою, Свободи та Гагаріна.

Середні орендні ставки для торгових приміщень площею близько 100 кв.м в цій частині міста коливаються в досить широких межах 150 – 400 грн./кв.м.

Головною пішохідною вулицею Хмельницького є вул. Проскурівська (на ділянці до ЦУМа). Розташування кількох торгових центрів та близькість на прилеглих вулицях зупинок громадського транспорту обумовлює тут високу концентрацію пішохідних потоків.

На цій вулиці розташовані переважно кафе, кав’ярні, магазини ювелірних виробів, банківські відділення, аптеки тощо.

Середня ціна оренди торгових приміщень на вул. Проскурівській та прилеглих до неї вулиць складає 250-400 грн. у залежності від їх місця розташування та характеристик, в окремих випадках сягаючи 550-600 грн./кв.м (переважно для невеликих приміщень).
Інтенсивність пішохідного трафіка на прилеглих до «пішохідного центру» вулицях різко падає, що знижує їх привабливість для рітейлерів. Так, на вул. Подільська, вул. Соборна, вул. Проскурівського Підпілля тощо ціна оренди в середньому складає 150-270 грн./кв.м

Другий центр концентрації пішохідних потоків у центральній частині Хмельницького розташований у районі перетину вулиць Соборної, Вайсера та Староміської, де знаходяться овочевий ринок і приміський автовокзал. Інтенсивність пішохідного трафіку та орендні ставки у даній локації співставні з вул. Проскурівською. Однак структура пішохідних потоків, на відміну від «пішохідного центру», обумовлює попит у даному районі на товари категорії «середній мінус» та «економ».

У залежності від місця розташування торгівельних площ ріелтори АН «Бізнес Центр» виділяють наступні діапазони вартості оренди у Хмельницькому:
  • «5» — 350-400 грн./кв.м (в окремих випадках до 550 грн/кв.м)
  • «4» — 250-350 грн./кв.м
  • «3» — 150-270 грн/кв.м
  • «2» — 100-150 грн/кв.м.

Якість місця розташування площ оцінюється за 5-ти бальною системою, оцінка «5» відповідає топовим місцям у місті з найбільш інтенсивним пішохідним трафіком

Житлові масиви

Вартість оренди торгових площ у житлових масивах Хмельницького у середньому складає 100-150 грн./кв.м у залежності від місця розташування та технічних параметрів приміщень.

Дещо вища орендна плата в житловому масиві «Озерний», який називають «другим центром» завдяки активній забудові та розвитку соціальної інфраструктури району останні роки. Орендні ставки тут складають 120-180 грн./кв.м.
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ | Ринок оренди торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.