РІВНЕ | Ринок оренди торгових приміщень у 1 -3 кв. 2016 р.

Інформаційним партнером проекту RealtyStory у м. Рівне є агентство нерухомості «Проспект Рівне», що спеціалізується на оренді та продажу комерційної нерухомості у місті.

За даними спеціалістів АН «Проспект Рівне» у 2-ій половині 2016 р. попит на оренду торгових приміщень у м. Рівнепереважав пропозицію. Станом на кінець 3-го кварталу 2016 р. вакантність на ринку була близькою до нуля. Як результат, вартість оренди торгових площ у найбільш прохідних місцях з початку року зросла до 30-40%.

До 80% угод оренди у 1-3 кв. 2016 р. припадало на торгові приміщення площею 50-70 кв.м. У прохідних місцях спостерігався гострий дефіцит приміщень площею більше 100 кв.м та невеликих об’єктів 10-20 кв.м.

Попит формували аптечні мережі, заклади громадського харчування (кафе різноманітного формату, кав’ярні), продуктові магазини, магазини сегменту drogery, секонд-хенд, ломбарди.

Орендні ставки
Орендні ставки у Рівне

Особливістю центральної частини м. Рівне є висока концентрація пішохідних потоків на досить короткій ділянці центральної вулиці міста – вул. Соборної, між вул. Базарна та вул. Чорновола (близько 800 м), що пояснюється розташуванням тут ТЦ Злата Плаза, ТЦ ЦУМ, продуктового ринку, проходженням більшості маршрутів міського громадського транспорту. Результатом є істотна різниця між інтенсивністю пішохідного трафіку у центрі міста, на другорядних вулицях центральної частини та в житлових масивах.

Це обумовлює високу варіативність вартості оренди торгових приміщень у залежності від їх місця розташування.
Ріелтори АН «Проспект Рівне» виділяють наступні діапазони вартості оренди у м. Рівне (якість місця розташування оцінюється за 5-ти бальною системою, площа приміщень близько 100 кв.м):
  • «5» (кращі локації у місті з найбільш інтенсивними пішохідними потоками): 700-1100 грн./кв.м;
  • «4» (другорядні вулиці, місця з менш інтенсивним трафіком): 350-700 грн./кв.м;
  • «3» (віддаленість від пішохідних потоків): 150-250 грн./кв.м
  • «2» (віддаленість від пішохідних потоків, відсутність фасаду): 100 грн./кв.м.

Середня вартість оренди торгових приміщень з хорошим місцем розташування у житлових масивах складає – 150 грн./кв.м.

Ринок продажу

Ринок продажу торгових приміщень в м. Рівне традиційно менш активний у порівнянні з ринком оренди, що пояснюється в першу чергу:
  • обмеженою пропозицію до продажу якісних об’єктів;
  • істотним розривом між цінами пропозицій та очікуваннями покупців (до 30-50%).

В той же час об’єкти з вигідним місцем розташування, що пропонуються до продажу за адекватними цінами, не затримуються на ринку та досить швидко знаходять покупців.

Переважна частка угод продажу торгових приміщень проходить у ціновому діапазоні, який відповідає 7-9-річній окупності інвестицій покупця.
РІВНЕ | Ринок оренди торгових приміщень у 1 -3 кв. 2016 р.