ТЕРНОПІЛЬ| Ринок оренди торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.

Інформаційним партнером проекту RealtyStory у м. Тернополі є агенція нерухомості «Яворина», що спеціалізується на оренді та продажу комерційної нерухомості у місті.

Активність ринку оренди торгових приміщень м. Тернополя, незважаючи на існуючі позитивні тенденції, у 1-3 кв. 2016 р. відрізнялась нижчою активністю у порівнянні з іншими обласними центрами Західної України.

Можна виділити декілька особливостей ринку оренди стріт-рітейлу Тернополя у 2016 р.:
  • найбільшу частку у структурі попиту займають невеликі приміщення площею 30-60 кв.м;
  • попит на оренду торгівельних площ в різних сегментах (продуктовий, аптечний, громадське харчування тощо) формується переважно локальним бізнесом.
Експерти ринку відмічають істотне зниження вакантності на ринку протягом 2016 р. у порівнянні з 2015 р., яке тим не менш поки не вплинуло на рівень орендних ставок у місті. Ціна оренди торгових приміщень у Тернополі протягом 1-3 кв. 2016 р. залишалася без істотних змін.
Найвищим попитом користуються приміщення у центрі Тернополя. Найбільшу інтенсивність пішохідних потоків у центральній частині міста і, відповідно, високу ціну оренди мають вул. Руська (ядро), Сагайдачного, вул. Валова, бульвар Шевченка, вул. Шептицького. Тут розміщуються переважно заклади громадського харчування (кав’ярні, кафе різноманітного формату, ресторани), магазини одягу та аксесуарів, ювелірних виробів.
На даний момент структура центрального стріт-рітейлу у місті досить не збалансована: частим є сусідство об’єктів вищого цінового сегменту з «середнім» і «середнім мінус». Крім того, експерти ринку відмічають стійку тенденцію трансформації центральної частини міста в зону розташування закладів громадського харчування та часткове зменшення кількості магазинів одягу, взуття і т.п.

Привабливим для рітейлерів сегменту «середній мінус» та «економ», з точки зору концентрації значних пішохідних потоків у прицентральній зоні, є вулиця Шептицького та район перетину вул. Шептицького і вул. Живова, де знаходяться центральний ринок, приміський автовокзал, декілька малоформатних торгівельних центрів. Тому орендні ставки тут є теж одними із вищих у місті.

Ріелтори агенції нерухомості «Яворина» виділяють декілька діапазонів ціни оренди торгових приміщень у м. Тернополі у залежності від їх розташування та технічних характеристик (площею близько 100 кв.м):
  • центр міста, найбільш прохідні вулиці — 350-500 грн./кв.м;
  • другорядні вулиці центральної частини — 250-400 грн./кв.м;
  • прицентральна зона – 100-200 грн./кв.м;
  • житлові масиви – 70-150 грн./кв.м
ТЕРНОПІЛЬ| Ринок оренди торгових приміщень у 1-3 кв. 2016 р.