Огляд ринку оренда торгових приміщень Києва, 1 півріччя 2018 р .: «ринок орендаря» & «ринок орендодавця»

Курсова нестабільність і вже традиційна невизначеність на початку року щодо перспектив розвитку економіки країни (див. Також “Про прогноз ринку торговельної нерухомості в 2017 р.”), в кінці 1 кварталу 2018 р. змінилася позитивним трендом.

Помірна інфляція і поступове зростання в Києві реальної заробітної плати сприяли зростанню обороту роздрібної торгівлі, який за січень-липень 2018 року в столиці склав 5,0% до аналогічного показника 2017 року (в 2017 р до 2016 р – 8,8 %).

Стабільна економічна ситуація підтримує розвиток ринку оренди торгових приміщень формату стріт-рітейл. За даними фахівців АН «Нова локація», що спеціалізується на оренді та продажу торгової нерухомості в Києві, в зимовий і літній відпускні періоди спостерігалося сезонне зниження активності ринку. Однак це не позначилося на результативності 1-го півріччя – учасники ринку відзначали стабільний попит на оренду торгових площ.

Арендные ставки на торговые помещения в Киеве, 2018

Основний попит традиційно зосереджений навколо локацій з активним пішохідним трафіком, що чинить тиск на вартість оренди таких приміщень.

Ріелтори АН «Нова Локація» станом на 3 кв. 2018 р. виділяють наступні діапазони ціни оренди торгових приміщень площею близько 100 кв.м в Києві в залежності від їх місця розташування (місце розташування оцінюється за 5-ти бальною системою: оцінка «5» відповідає «топовим» місцям в місті з найбільш інтенсивним пішохідним трафіком, «2» – переважно нефасадні розташування, інтенсивність пішохідних потоків низька):

  • «5»: 1 500-2 000 грн./кв.м.
  • «4»: 1 000 – 1 500 грн./кв.м.
  • «3»: 500 – 1 000 грн./кв.м.
  • «2»: 300-450 грн./кв.м.

Інтерес до оренди приміщень спостерігався з боку всіх сегментів, в той же час найбільша частка запитів припадала на громадське харчування (кафе і ресторани різного формату), продуктові магазини, аптеки, банки.

Олексій Ярмош, заступник директора АН «Нова локація», зазначає: «Поки складно говорити про те, що ринок почав зростати, так як існуючий рівень орендних ставок досить складно «витягувати» бізнесу в існуючих економічних умовах. Однак, точно можна сказати, що в умовах гострого дефіциту якісних об’єктів і стабільного попиту на них, ринок з фази «ринок орендаря» переходить в фазу «ринок орендодавця».

Огляд ринку оренда торгових приміщень Києва, 1 півріччя 2018 р .: «ринок орендаря» & «ринок орендодавця»
Tagged on: