Привабливий громадський простір – Power of 10

Привабливий громадський простір - Power of 10

«Сила 10» (Power of 10) – проста ідея, яка полягає в тому, що громадський простір стає привабливим для жителів тільки тоді, коли їх приваблює багато приводів перебувати у цьому місці. Відпочинок, ігрові майданчики, музика, кафе, покупки, зустрічі – приклади того, що може бути причиною відвідати дане місце. В ідеалі деякі з цих заходів повинні бути унікальними і відрізняти його від інших місць.

Концепція Power of 10 вже більше 15 років використовується Project for public spaces при створенні привабливих громадських просторів у всьому світі.

Привабливий громадський простір – Power of 10

Суть не в цифрі 10. Більш важлива наявність різноманітності великої кількості речей і вражень, які можна здійснити і отримати в одному місці. І тоді місце стане більш привабливим, ніж окремі його частини.

Парк сам по собі – добре. Парк з фонтаном, ігровим майданчиком і продавцем морозива – стає цікавіше. Якщо поблизу додати кави to go, кафе, автобусну зупинку, велосипедну доріжку, зручну парковку, буде те, що більшість людей вважають відмінним місцем.

Ці 10 активностей мають бути досить динамічними для залучення безлічі груп користувачів і стати приводами для повернення сюди.

Подумайте про одне із кращих місць по сусідству і спробуйте описати 10 речей, які ви могли б зробити в цьому місці. Як часто ви буваєте там? Скільки часу проводите? Є бажання відвідати це місце ще раз? Що необхідно змінити, щоб люди якомога більше часу проводили на вулиці?

Привабливий громадський простір – Power of 10
Tagged on: